NS SR: Š. Harabin v Káhire žiadal o pomoc pri hľadaní A. Azaba

NS SR: Š. Harabin v Káhire žiadal o pomoc pri hľadaní A. Azaba26.03.2012 -   O pomoc a spoluprácu pri hľadaní päťročného Adama Azaba požiadal predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Štefan Harabin predsedu Najvyššieho kasačného súdu Egypta Hossama Mohameda Gherianiho. Informovala o tom dnes Kancelária predsedu NS SR.

  "Vymožiteľnosť práva je základom pre právny štát a spravodlivosť, preto je potrebné rešpektovať a vykonať rozhodnutia súdov," povedal na stretnutí predseda Harabin. Gheriani prisľúbil, že sa potrebnými rozhodnutiami súdov oboznámi a obráti sa na generálneho prokurátora a na špeciálneho prokurátora, pod ktorého spadá agenda rodiny a detí, informovali ďalej z najvyššieho súdu. Harabin je v Káhire na konferencii asociácie AHJUCAF.
  
   Adam Azab je slovenský občan, ktorého uniesol jeho egyptský otec v novembri 2008, keď boli v Egypte spolu s manželkou na dovolenke. Adamova matka Katarína po ňom odvtedy neúspešne pátra. Prípad monitoruje Ministerstvo zahraničných vecí SR aj slovenský zastupiteľský úrad v Egypte.