Reakcia predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina na vyjadrenie členov Ústavného súdu SR Gajdošíkovej, Lubyho a Orosza, ktorí pomáhajú svojou rozhodovacou činnosťou podozrivým mafiánom

Reakcia predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina na vyjadrenie členov Ústavného súdu SR Gajdošíkovej, Lubyho a Orosza, ktorí pomáhajú svojou rozhodovacou činnosťou podozrivým mafiánom15.08.2013 -         Najvyšší súd dáva k dispozícii uznesenie Ústavného súdu v kauze tzv. Duckého zmeniek z 18. júna 2003 I. ÚS 126/03-55, ktorý rozhodol, že zmena rozvrhu práce z pera vtedajšieho podpredsedu Najvyššieho súdu Majchráka v zložení senátu v tejto miliardovej kauze, nebola porušením práv účastníka na zákonného sudcu.Ústavný súd tento právny názor, doposiaľ neprelomil na rokovaní v pléne tak ako to v § 6 výslovne predpokladá zákon o konaní pred Ústavným súdom.

        “Verejne sa pýtam senátu Ústavného súdu v zložení Luby, Gajdošíková, Orosz, že ak sú v hre miliardy v prospech podozrivých mafiánov, koľko stojí náhla zmena právneho názoru v rovnakej veci,?” uvádza predseda Najvyššieho súdu  Harabin.

I. ÚS 126-03-55