Zbierka zamestnancov pomohla deťom

Zbierka zamestnancov pomohla deťom 23.08.2017 - Bratislava, pdf | foto 
 
Tlačová správa
 
Trojročná Tamarka Horvátová sa narodila v 25. týždni tehotenstva. Od narodenia absolvovala 9 operácií – jednu operáciu srdiečka a 8 operácií hlavičky. Mama Evka s ňou chodí cvičiť do Šamorína, kde jedno cvičenie stojí 50 eur. V Šamoríne zároveň cvičí aj canisterapiu (cvičenie so psíkmi), čo jej veľmi pomáha. Viac ako dvojročná totiž stále nedokázala sedieť a chodiť.

Trochu staršia 11 ročná Viktória Vigašová, ktorá zápasí s mozgovou obrnou sa zúčastnila v apríli tohto roku na rehabilitačnom pobyte v Piešťanoch, centre Adeli. Svoj pobyt si spolu s mamou Jankou nevedeli vynachváliť. Janka tvrdí, že po jeho absolvovaní videla u Viki veľmi slušný pokrok. Počas posledných dvoch augustových týždňov navštívili Bratislavu. Viki tu absolvuje cvičenie na prístroji „lokomat“.
 
Tieto dve deti to nemajú pre svoj zdravotný hendikep jednoduché. Vďaka vianočnej zbierke zamestnancov Najvyššieho súdu Slovenskej republiky (NS SR), ale i Okresného súdu Bratislava IV, Okresnej prokuratúry Bratislava IVMinisterstva spravodlivosti Slovenskej republiky sa podarilo vyzbierať sumu, ktorá týmto deťom pomôže, rehabilitáciami a špeciálnymi cvičeniami, aspoň čiastočne zlepšiť kvalitu ich života. V pondelok 21. augusta 2017 sa s ich rodičmi a s niekoľkými darcami stretla aj predsedníčka NS SR Daniela Švecová, ktorá prispievateľom poďakovala a deťom a rodičom zaželala veľa síl. Detský úsmev oboch dievčat zmenil toto stretnutie na veľmi otvorené a priateľské.

Vyzbieraná suma 1240 eur rodičom oboch detí veľmi pomohla. V prípade malej Tamarky sa financie použili hlavne na jej každodenné rehabilitácie, ktoré sú pre ňu veľmi potrebné. Tamarka veľmi pomaly spevňuje svoje telíčko, v súčasnosti si však už samaudrží hlávku, vydrží v asistovanom sede a stoji. Veľmi pomáha aj jej asistenčný pes Timo, ktorý ju sprevádza na väčšinu terapií a pomáha jej hlavne v mentálnom napredovaní. V prípade staršej Viki vyzbieraná suma uhradila časť nákladov práve na finančne nákladné rehabilitačné cvičenie v Piešťanoch.
Stretnutie sa uskutočnilo na prosbu rodičov oboch detí, ktorí sa chceli, takto osobne, poďakovať za pomoc.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou