Sudcovia z Gruzínska

Sudcovia z Gruzínska15.02.2016 -
Bratislava | pdf | foto
Tlačová správa
 
Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová dnes prijala jedenástich sudcov z Gruzínska. Po stretnutí so srbským ministrom spravodlivosti Nikolom Selakovićom a intenzívnej spolupráci s ukrajinskými sudcami, sa tak Daniela Švecová stretla s predstaviteľmi justície ďalšej krajiny, ktorá je v prístupovom procese do EÚ.
Gruzínski kolegovia, zo Združenia sudcov Gruzínska, sa veľmi intenzívne zaujímali o slovenskú justíciu a náš právny systém. Daniela Švecová ich informovala o situácii u nás, pričom im ponúkla pomoc zo strany Najvyššieho súdu SR, pokiaľ ide o poskytnutie našich informácií a skúseností z implementácie európskeho práva. Sudcovia, z miest Tbilisi, Kutaisi, Poti, Telavi a Bolnisi, potom informovali predstaviteľov všetkých štyroch kolégií Najvyššieho súdu SR o zložitej situácii a právnom stave v Gruzínsku.
Združenie sudcov Gruzínska je neziskovou organizáciou, ktorá vznikla 4. júna 2013. Ide o dobrovoľnícku asociáciu, v ktorej pôsobí 42 aktívnych a náhradných sudcov. Ktorýkoľvek aktívny, alebo náhradný sudca má možnosť stať sa členom tohto združenia. 
 
Tlačové oddelenie NS SR