Skočiť na obsah

Andrea Moravčíková: Budovanie dôvery v justíciu je stále veľkou výzvou

KOR_0373 Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 9. mája 2022 – Podpredsedníčka Najvyššieho súdu Andrea Moravčíková sa zúčastnila a vystúpila s príspevkom na konferencii inštitútu CEELI, aby spoločne s kľúčovými členmi siete diskutovali o aktuálnych výzvach justície v strednej a východnej Európe. Témou konferencie bolo budovanie dôvery v justíciu a stratégie na posilnenie nezávislosti súdnictva. 

Konferencia prostredníctvom zdieľania skúseností a osvedčených postupov medzi sudcami siete umožnila širšie pochopenie aktuálnych výziev súdnictva v jednotlivých krajinách.  Poskytla tak zároveň platformu na preskúmanie opatrení smerujúcich k podpore budovania dôvery verejnosti v justíciu.

Cieľom stretnutia bolo predovšetkým podnietiť diskusiu o efektívnosti súdnictva, súdnom riadení, ale tiež o stratégiách v oblasti informovania verejnosti, o používaní sociálnych médií či o samotných mechanizmoch na presadzovanie nezávislosti súdnictva a posilnenia právneho štátu.

Inštitút CEELI je nezávislá nezisková organizácia zameraná na rozvoj a vzdelávanie medzinárodnej siete odborníkov na právo s akcentom na presadzovanie právneho štátu. Prostredníctvom inovatívnych školiacich programov a iných činností pracuje inštitút so sudcami, právnikmi a občianskou spoločnosťou v záujme globalizácie právneho štátu.

Skočiť na navigáciu