Skočiť na obsah

Do súťaže o najlepšiu esej sa zapojilo 50 študentov právnických fakúlt

25. október 2021, Bratislava – Až 50 študentov právnických fakúlt slovenských vysokých škôl využilo možnosť zapojiť sa do esejistickej súťaže Najvyššieho súdu. Budúci právnici si mohli vybrať z dvoch tém: Eutanázia – právne a etické problémy a Kajúcnik v trestnom konaní.

4096-2731-max (3) Zobraziť fotogalériu

Esejistickú súťaž určenú pre študentov právnických fakúlt slovenských vysokých škôl vyhlásil Najvyšší súd pri príležitosti ďalšieho ročníka Európskeho dňa spravodlivosti. Do súťaže sa zapojilo 50 študentov právnických fakúlt dennej aj externej formy štúdia. Príspevky hodnotili predseda a podpredsedníčka Najvyššieho súdu Ján Šikuta a Andrea Moravčíková.

Víťazi:

Eutanázia – právne a etické problémy - Bc. Bernadette Borka-Hrdá, študentka Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave

Kajúcnik v trestnom konaní – Bc. Dávid Židek, študent Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave

Európsky deň spravodlivosti si v celej Európskej únii pripomíname každoročne 25. októbra. Cieľom dňa spravodlivosti je informovať verejnosť o ich právach, ukázať ľuďom, ako to vyzerá na súdoch, či už krajských, okresných alebo na Najvyššom súde. Formu esejistickej súťaže zvolil Najvyšší súd s ohľadom na aktuálnu pandemickú situáciu.

Skočiť na navigáciu