Skočiť na obsah

Ján Šikuta a Andrea Moravčíková sa pripojili k oslavám holandského King´s Day

2338 Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 27. apríla 2021 - Holandsko oslávilo 27. apríla 2021 tzv. King´s Day, a teda sviatok narodenia aktuálneho panovníka, kráľa Willema-Alexandra. K oslavám sa pripojil aj predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta spolu s podpredsedníčkou Andreou Moravčíkovou. Vzhľadom na pandemickú situáciu sa podujatie odohralo online prostredníctvom platformy District Hall. Pozvanie prišlo od veľvyslanca Holandského kráľovstva na Slovensku J.E. Henka Cora van der Kwasta.

Veľvyslanec na podujatí vyzdvihol spoluprácu v oblasti justície, spravodlivosti a ochrany základných práv a hodnôt demokracie. Jej črtou je podľa neho to, že nemá konečný dátum a nemožno ju považovať za samozrejmosť, no vyžaduje si neustále úsilie. Hosťom sa okrem neho prihovoril aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus a predseda Holandskej obchodnej komory na Slovensku Jan-Lambert Voortman. Po štátnych hymnách hostia diskutovali v tzv. virtuálnej kaviarni.

Ján Šikuta v liste adresovanom veľvyslancovi pozdravil všetky Holanďanky a všetkých Holanďanov. Zároveň sa v ňom poďakoval za mimoriadne intenzívnu spoluprácu s holandskou ambasádou, pričom dúfa, že aj ďalšie plánované spoločné aktivity budú úspešné.

Skočiť na navigáciu