Skočiť na obsah

Ján Šikuta: Ministerka spravodlivosti je pre mňa v oblasti očisty justície kľúčovým partnerom

IMG_20200601_111506 Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 1. jún 2020 - Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta dnes diskutoval o zmenách v justícii s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Práve jej rezort vníma za kľúčového partnera pri téme očisty justície.

Akčný plán očisty justície, posilnenie právnej istoty či avizované zmeny v legislatíve. Aj to boli témy dnešného prvého pracovného stretnutia predsedu Najvyššieho súdu Ján Šikutu a ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. „Mám jasnú predstavu, čo treba na Najvyššom súde a v súdnictve, ako takom zmeniť. V tejto oblasti je mimoriadne žiadúca úzka spolupráca s ministerkou spravodlivosti a práve o nej sme dnes diskutovali, s prísľubom ďalších pracovných stretnutí vo veľmi krátkom čase“, skonštatoval predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta.

Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta chce v najbližších týždňoch diskutovať o zmenách v justícii s ďalšími partnermi. S myšlienkou akčného plánu očisty justície osloví Súdnu radu SR, predsedu Ústavného súdu, predsedov krajských súdov a ďalšie dôležité inštitúcie.  

Skočiť na navigáciu