Skočiť na obsah

Krst knihy Medzinárodnoprávna ochrana osôb so zdravotným postihnutím

FB_IMG_1706696810089 Zobraziť fotogalériu

 

Bratislava, 30. január 2024 – Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta sa zúčastnil na krste knihy Medzinárodnoprávna ochrana osôb so zdravotným postihnutím, ktorej bol jedným z recenzentov.

Publikáciu pripravil Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím v spolupráci s hlavným garantom pre oblasť medzinárodného práva na Univerzite Komenského v Bratislave a odborníkom na ústavné právo profesorom Jánom Svákom. Kniha Medzinárodnoprávna ochrana osôb so zdravotným postihnutím rozoberá značné množstvo rozsudkov týkajúcich sa ľudí so zdravotným postihnutím v rôznych krajinách, o ktorých rozhodoval Európsky súd pre ľudské práva v kontexte Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím.

Publikáciu spolu s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanou Stavrovskou pokrstil rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček. Recenzentmi knihy sú predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta a univerzitný profesor z Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Miroslav Slašťan.

Krst knihy Medzinárodnoprávna ochrana osôb so zdravotným postihnutím a otvorenie výstavy Ľudské práv - Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím (komisarprezdravotnepostihnutych.sk)

 

Skočiť na navigáciu