Skočiť na obsah

Na Petrohradskom právnickom fóre rezonovala aj téma, ako napísať dobrý zákon

DSC_0229 Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 24. mája 2021 – Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta sa v uplynulých dňoch zúčastnil na online konferencii Petrohradské právnické fórum. Tematických okruhov na diskusiu bolo 11. Diskutéri hovorili napríklad o etickom kódexe ako o nástroji sebaregulácie, o tom, ako napísať dobrý zákon či ako rozprávať o práve ľudskou rečou.

Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 400 rečníkov z radov uznávaných odborníkov z rôznych oblastí práva z Ruska a ďalších krajín, akademici s medzinárodnou reputáciou, ako aj vedúci právnych oddelení významných spoločností. Diskutéri prišli z 33 krajín, ako napríklad Azerbajdžan, Arménsko, Bielorusko, Belgicko, Bulharsko, Kanada, Čína, Cyprus, Francúzsko, Fínsko, Nemecko, India, Taliansko, Japonsko, Lotyšsko, Litva, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko, Veľká Británia či USA.

Medzi významnými účastníkmi podujatia boli predseda vlády Ruskej federácie Mikhail Mishustin, podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitry Medvedev, predseda Najvyššieho súdu Ruskej federácie Vyacheslav Lebedev, podpredseda vlády Ruskej federácie Dmitry Chernyshenko, predseda Parlamentného zhromaždenia Rady Európy Henrik Dam, minister spravodlivosti Ruskej federácie Konstantin Chuychenko, minister vnútra a minister spravodlivosti Singapurskej republiky K. Shanmugam, ministerka spravodlivosti Cypru Emily Yiolitis či tajomníčka Komisie OSN pre medzinárodné obchodné právo Anna Joubin-Bret.

Petrohradské právnické fórum sa koná každoročne od roku 2011, keď sa uskutočnilo po prvýkrát z iniciatívy ministra spravodlivosti Ruskej federácie za podpory ruského prezidenta. Zvyčajne sa koná v Petrohrade. Vzhľadom na pandemickú situáciu sa aktuálny ročník konal v online formáte.

Skočiť na navigáciu