Skočiť na obsah

Najvyšší súd SR na Trnavských právnických debatách

otvorenie truni debat Zobraziť fotogalériu

Trnava, 22. marec 2024 – Tohtoročný odborný seminár sa zameriava na tému Predbežného posúdenia sporu a prekvapivé súdne rozhodnutia. Podujatie organizačne zastrešuje Katedra občianskeho a obchodného práva Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave a Spoločnosť pre súkromné právo.

Dnešný seminár, orientovaný na súkromnoprávne témy rezonujúce právnickou obcou, otvorila dekanka Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave Marianna Novotná. Diskutovanými otázkami sú rozsah predbežného posúdenia, jeho vplyv na potrebu nových skutkových tvrdení a návrhov na dokazovanie, otázky súvisiace so zmenou predbežného posúdenia ako aj prípady, kedy nedostatočné právne posúdenie predstavuje odvolací a dovolací dôvod.

Fóra sa zúčastnila podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Andrea Moravčíková a jednou z diskutujúcich panelistiek je sudkyňa občianskoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR Martina Valentová. Do panelu diskutujúcich prijal pozvanie tiež sudca Ústavného súdu SR Robert Šorl, sudca Najvyššieho súdu ČR Miroslav Hromada a sudca Mestského súdu Bratislava IV Jakub Obert.

Trnavské právnické debaty predstavujú sériu diskusných seminárov, ktoré trnavská právnická fakulta organizuje na pravidelnej báze už niekoľko rokov. Témy seminárov reagujú na aktuálne témy a otázky v slovenskom práve.  

 

Skočiť na navigáciu