Skočiť na obsah

Podpredsedníčka Najvyššieho súdu Andrea Moravčíková sa stala ambasádorkou projektu #PRVNÍCH100LET

  • Autor: tlačové oddelenie

Bratislava, 6. október 2021 – Od momentu, keď právnickú fakultu na území bývalého Československa absolvovala prvá absolventka – právnička, ubehne čoskoro 100 rokov. Jednou z ambasádoriek projektu #PRVNÍCHSTOLET, v rámci ktorého boli udelené ocenenia významným právničkám z Českej a Slovenskej republiky, sa stala podpredsedníčka Najvyššieho súdu Andrea Moravčíková.

IMG-20211006-WA0001 Zobraziť fotogalériu

Projekt #PRVNÍCH100LET prepája súčasné inšpiratívne dámy právneho sveta a verejného života a prináša ocenenia pre ženy v oblasti práva z Česka a Slovenska. Odkazuje na političku a aktivistku Františku Plamínkovou, ktorá pomáhala vytvárať obraz ženy 21. storočia, a jeho súčasťou je ocenenie s názvom Flamma 2021.

Som veľmi rada, že som mala príležitosť zúčastniť sa na tomto významnom projekte. Podpora žien v právnom či verejnom sektore je aj pre mňa jednou z kľúčových tém dneška, a všetky nominované dámy jednoznačne patria k inšpiratívnym osobnostiam svojím vlastným osobným, ako aj profesionálnym, príbehom,“ uvádza Andrea Moravčíková.

Za Slovensko získala ocenenie Flamma Lucia Berdisová, vedecká pracovníčka Slovenskej akadémie vied a vysokoškolská učiteľka Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Na ocenenie Flamma 2021 nominovala verejnosť zástupkyne všetkých právnických profesií, pričom z nominácií organizátori vybrali necelú dvadsiatku finalistiek. Pri ich výbere bol kľúčový inšpiratívny príbeh odkazujúci na hodnoty pravdy, slobody, humanity, demokracie, ako aj charitatívny rozmer ich pôsobenia.

Viac informácií nájdete TU

Skočiť na navigáciu