Skočiť na obsah

Podpredsedníčka Najvyššieho súdu sa zúčastnila udeľovania cien Flamma v Prahe

  • Foto: #PRVNÍCH100LET

flamma 1 Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 29. február 2024 - Podpredsedníčka Najvyššieho súdu Andrea Moravčíková sa v utorok 27. februára 2024 zúčastnila tretieho ročníka česko-slovenského udeľovania cien Flamma pod záštitou projektu #PRVNÍCH100LET.  

V rámci galavečera „Právničky na jatkách“, ktorý sa konal v Prahe, odovzdala Andrea Moravčíková spolu s Marcelou Káňovou z advokátskej kancelárie Rowan Legal cenu Vande Durbákovej – advokátke a spolupracovníčke slovenskej Poradne pre občianske a ľudské práva. Ďalšími laureátkami ocenenia Flamma boli predstaviteľky justície, advokácie, neziskového sektora a právničky z akademického prostredia. Viac než 40 nominácií, ktoré v priebehu roka projekt získal, posudzovala porota zložená z ambasádoriek a podporovateliek projektu, ako aj z minuloročných laureátiek a zástupcov právnických organizácií a partnerov projektu.

#PRVNÍCH100LET je inšpiratívnym projektom, orientujúcim sa na históriu, súčasnosť a budúcnosť žien v práve. Jednou z ambasádoriek tohto výnimočného projektu je aj podpredsedníčka Najvyššieho súdu Andrea Moravčíková.

Viac o projekte:
#PRVNÍCH100LET žen v právu | Women in Law (prvnich100let.cz)

Skočiť na navigáciu