Skočiť na obsah

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta sa stretol so zástupcami VIA IURIS

viajuris Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 12.08.2020 – Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta a vedúca kancelárie Najvyššieho súdu Zuzana Flaková dnes prijali zástupcov občianskeho združenia VIA IURIS - výkonného riaditeľa Milana Šagáta a Evu Kováčechovú. Na stretnutí predsedu informovali o pripravovanom vzdelávacom seminári, ktorý VIA IURIS zorganizuje na pôde NS. Témou seminára, určeného pre sudcov a asistentov sudcov, je „Prístup verejnosti k spravodlivosti pri ochrane životného prostredia“. Uskutoční sa 9. septembra. Prednášajúcimi budú za VIA IURIS Imrich Vozár, za Najvyšší súd predseda senátu Miroslav Gavalec. Za Kanceláriu zástupcu SR pred súdmi EÚ vystúpi Beatrix Ricziová. Z Českej republiky na seminári vystúpi Aleš Roztočil, sudca Najvyššieho správneho súdu ČR. Seminár je realizovaný v rámci projektu podporeného Európskou komisiou.

Viac o aktivitách súvisiacich so vzdelávaním s tematikou prístupu verejnosti k spravodlivosti pri ochrane životného prostredia sa môžete dozvedieť na stránke VIA IURIS.

Zástupcovia občianskeho združenia predsedu Najvyššieho súdu informovali o zámere pokračovať vo vzdelávacích aktivitách pre sudcov aj v budúcnosti.

Fotografie zo stretnutia predsedu Najvyššieho súdu a zástupcov VIA IURIS si môžete pozrieť tu:

Skočiť na navigáciu