Skočiť na obsah

Predseda Najvyššieho súdu SR bude na medzinárodnej konferencii v Brazílii hovoriť o ľudských právach

justicia Zobraziť fotogalériu

V dňoch 9. až 11. apríla sa predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta, na pozvanie predsedníčky Najvyššieho súdu Brazílie Marie Therezy de Assis Moura, zúčastňuje medzinárodnej konferencie organizovanej pri príležitosti 35. výročia založenia Najvyššieho súdu Brazílie. Ján Šikuta, aj ako bývalý dlhoročný sudca Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu, vystúpi v rámci panelu Medzinárodné súdy ľudských práv.

V rámci pracovného programu sa predseda Najvyššieho súdu SR zúčastní na slávnostnom plenárnom zasadnutí Národného kongresu Brazílie, a to na pozvanie jeho predsedu senátora Rodriga Pacheca. Ján Šikuta sa počas svojej pracovnej cesty stretne aj s ministrom spravodlivosti a verejnej bezpečnosti Brazílie Enrique Ricardom Lewandovským, ako aj s predsedníčkou Najvyššieho súdu Brazílie Mariou Therezou de Assis Moura, s ktorými budú diskutovať o aktuálnych témach národného a medzinárodného súdnictva a možnostiach spolupráce.

Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta sa medzinárodného podujatia zúčastňuje aj ako člen Predsedníctva Siete predsedov Najvyšších súdov EÚ a ako bývalý dlhoročný sudca Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu.

 

Skočiť na navigáciu