Skočiť na obsah

Stretnutie s veľvyslankyňami Rakúska, Talianska a Holandska na pôde Najvyššieho súdu

2 Zobraziť fotogalériu

Bratislava, 15. november 2021 – Predseda Ján Šikuta prijal na pôde Najvyššieho súdu veľvyslankyňu Rakúska Margit Bruck-Friedrich, veľvyslankyňu Talianska Catherine Flumiani a veľvyslankyňu Holandska Gabriellu Sancisi. Stretnutia sa zúčastnila aj podpredsedníčka Najvyššieho súdu Andrea Moravčíková a vedúca Kancelárie NS SR Zuzana Flaková. Hlavnými témami diskusie boli aktuálne otázky rezonujúce v slovenskej justícii.

Problematika slovenskej justície, postavenie Najvyššieho súdu či priebeh vytvorenia novovzniknutého Najvyššieho správneho súdu a jeho úlohy. Aj to boli témy, o ktorých sa dnes spoločne diskutovalo.

Veľvyslankyne prejavili záujem o novú súdnu mapu, no otvorili tiež otázku reformy justície a efektívneho riadenia procesov v justícii. Spoločne s vedením Najvyššieho súdu sa zhodli na nutnosti vzdelávania právnikov a na nevyhnutnosti rozšírenia podpory sudcom vo forme asistentov, keďže ide o jednu z ciest pri odstraňovaní prieťahov v súdnom konaní na všetkých inštanciách.

Podnetnou tiež bola vzájomná diskusia ku komparácii národných systémov zúčastnených krajín a slovenského justičného systému.

Skočiť na navigáciu